Pogotowie3D - logo

Wizualizacje mebli

Nasza firma zajmuje się fotorelistycznymi wizualizacjami mebli od 2008 roku. Wizualizacje mebli różnią się od typowych prezentacji produktowych ze względu na szereg specyficznych czynników, które wpływają na postrzeganie prezentowanego produktu przez potencjalnego Klienta. Stworzyliśmy specjalny zespół, w którego skład wchodzą nie tylko profesjonalni graficy 3D, ale także projektanci, specjaliści od aranżacji wnętrz, fotografowie. Nasz zespół regularnie śledzi bieżące trendy w prezentacji mebli, uczestniczy w branżowych szkoleniach, targach i prezentacjach. W efekcie możemy zaproponować wizualizacje mebli wykonane specjalnie pod potrzeby Państwa produktu.

 

Etapy tworzenia wizualizacji mebli w aranżacji.

  • Etap 1 - Gromadzenie materiałów


Pierwszym etapem przy tworzeniu takich wizualizacji jest zebranie niezbędnych materiałów. Kluczowe są wymiary mebli, które mają być zaprezentowane we wnętrzu. Mogą być one dostarczone w formie rysunków technicznych, zdjęć, opisów słownych, czy gotowych modeli 3D, jeśli takimi już Państwo dysponują.
Istotne są także odpowiednie tekstury, czyli (można powiedzieć) grafika imitująca materiał, z którego wykonane są meble. Na geometryczny model mebla można nałożyć praktycznie dowolny materiał. Jest to o tyle istotne, że pozwala na wykonanie wizualizacji w różnych kolorach mebla bez ponoszenia większych kosztów. Zupełnie inaczej niż w przypadku ‘tradycyjnej’ fotografii reklamowej.
Pozostajemy w stałej współpracy z producentami oklein, tkanin (meble tapicerowane) i innych materiałów w zakresie dostarczania odpowiednich grafik w formie elektronicznej. W innym przypadku możliwe jest dostarczanie desek/oklein w formie fizycznej celem wykonania odpowiednich zdjęć.

  • Etap 2 - Projektowanie wnętrza


Jeśli mają Państwo swój pomysł na wnętrze i jego zagospodarowanie to warto nam przekazać wszystkie wskazówki. Bardzo nam zależy na jak najlepszym poznaniu Państwa oczekiwań. Nasi projektanci także chętnie służą pomocą. Na podstawie zgromadzonych informacji przygotują projekt wnętrza, kolorystykę, oświetlenie, dobiorą dodatki oraz materiały wykończeniowe.

  • Etap 3 - Realizacja


Na tym etapie do pracy wkraczają nasi graficy 3D. Na początku odtworzą wirtualne modele 3D Państwa mebli i pokryją je odpowiednimi teksturami i materiałami. Następnie wykonają odpowiednie wnętrze, do którego zostaną wstawione wcześniej wykonane modele mebli, dodatki, elementy wykończenia wnętrz itp. Na koniec pozostanie ustawienie odpowiedniego oświetlenia, które nada wnętrzu klimatu oraz pozwoli na wydobycie wszystkich detali Państwa produktu.

Zapraszamy do zapoznania się z naszymi dotychczasowymi realizacjami.

Strona WWW używa plików cookie

Przejrzystość jest dla nas ważna! Poniżej wyjaśniamy, w jaki sposób i dlaczego wykorzystujemy Twoje dane osobowe. Pamiętaj, że masz pełną kontrolę nad ich konfiguracją - możesz dopasować ją do swoich potrzeb i preferencji.