Ostatnio mieliśmy przyjemność stworzyć zestaw wizualizacji łóżek we wnętrzach dla naszego stałego Klienta. Projekt objął zarówno aranżacje nowoczesne z klasycznymi akcentami, jak i przestrzenie bardzo jasne, minimalistyczne, w pełni dopasowane stylistycznie do oferowanych modeli łóżek. W poniższym artykule opowiemy, jak realizujemy tego typu projekty i co jest potrzebne, by stworzyć skuteczną wizualizację mebli, która przyciąga wzrok i buduje wartość marki.
Od czego zaczynamy wizualizacje mebli?
Współpracę rozpoczynamy od poznania charakteru produktów – w tym przypadku były to łóżka o różnym stylu i przeznaczeniu. Analizujemy formy, kolory, proporcje i detale konstrukcyjne, które warto podkreślić. Następnie prosimy Klienta o materiały referencyjne: zdjęcia, rysunki techniczne, wymiary, a jeśli to możliwe – również gotowe modele CAD lub 3D.
Jeśli Klient nie posiada własnych modeli, przygotowujemy je od podstaw w naszym studiu. Na tym etapie precyzyjne modelowanie ma kluczowe znaczenie – liczy się każdy detal, od załamań bryły po fakturę materiału. Modelowanie mebli to osobna usługa, o której więcej przeczytasz na stronie: wizualizacje mebli.
Tworzenie aranżacji wnętrz
Kiedy gotowy jest model łóżka, przechodzimy do projektowania otoczenia. W przypadku opisywanego projektu przygotowaliśmy dwie grupy aranżacji:
nowoczesne wnętrza z klasycznymi elementami (np. sztukateria, drewniana podłoga, ciepłe oświetlenie),
bardzo jasne, przestrzenne i nowoczesne aranżacje z dużą ilością światła dziennego.
Wszystkie wnętrza projektujemy tak, by podkreślały zalety produktów, nie odciągając od nich uwagi. W tym celu korzystamy z rzeczywistych ustawień kamer i świateł, symulując warunki, jakie można spotkać w profesjonalnej sesji zdjęciowej.
Tekstury, światło i rendering
Ogromną rolę odgrywa dobór materiałów. Łóżka często mają tapicerowane zagłówki, pikowania, przeszycia, które muszą wyglądać naturalnie – zarówno z bliska, jak i w ogólnym planie. Tworzymy realistyczne tekstury materiałów, odwzorowujemy refleksy, połysk tkaniny, miękkość w dotyku.
Do każdego ujęcia przygotowujemy osobne oświetlenie – często wykorzystując techniki stosowane również w wizualizacjach produktów, czyli tzw. „packshoty” w aranżacjach. Dzięki temu render jest nie tylko estetyczny, ale i maksymalnie czytelny dla odbiorcy.
Co jest potrzebne, by stworzyć wizualizacje łóżek?
Aby zrealizować podobny projekt, potrzebujemy od Klienta:
podstawowych wymiarów mebla lub modelu 3D,
informacji o wykończeniu (materiały, kolory, rodzaj tkaniny),
wskazówek dotyczących stylu wnętrz,
przykładowych ujęć referencyjnych (jeśli są).
Często też wspólnie z Klientem ustalamy, jakie emocje ma wywoływać aranżacja – czy łóżko ma wyglądać luksusowo, domowo, nowocześnie, a może być elementem pokoju hotelowego. To wszystko wpływa na końcowy efekt i sposób prezentacji produktu.
Jeśli interesują Cię także inne rodzaje prezentacji, sprawdź naszą ofertę na wizualizacje budynków lub animacje CGI, które świetnie sprawdzają się w dynamicznej prezentacji wnętrz.